Jak zapleść chałkę z 6 splotów

Jakiś czas temu na blogu pojawił się tutorial jak zapleść chałkę z 4 splotów, teraz chciałabym pokazać Wam instrukcję zaplatania chałki sześciosplotowej. Jest ich kilka metod, na początek zaprezentuję Wam jedną z najłatwiejszych.

Przepis na chałkę znajdziecie we wpisach: mini chałeczki, chałka różowa lub chałka domowa.

Jak zapleść chałkę z 6 splotów - tutorialWyrośnięte ciasto drożdżowe chwilę zagniatać i podzielić na sześć części. Z każdej z nich najpierw uformować kule, a potem wałeczki.

Jak zapleść chałkę z 6 splotów - tutorialWałeczki ułożyć wzdłuż siebie, na górnym końcu mocno je zlepić ze sobą.

Jak zapleść chałkę z 6 splotów - tutorialPonumeruję czynności które będą się powtarzać:
1. Zaczynamy liczyć od prawej do lewej strony. Na zdjęciu pokazuję pierwszy wałeczek z prawej strony. Należy go podnieść i przenieść nad wałeczkiem leżącym obok, czyli drugim z prawej strony…

Jak zapleść chałkę z 6 splotów - tutorial…i ułożyć tak, aby wałeczek który na poprzednim zdjęciu był pierwszy, teraz był drugim z prawej strony.

Jak zapleść chałkę z 6 splotów - tutorial2. Wałeczek trzeci z prawej strony podnieść i przenieść nad najbliższym wałeczkiem leżącym z lewej strony.

Jak zapleść chałkę z 6 splotów - tutorialWałeczek który na poprzednim zdjęciu był trzecim z prawej strony teraz jest czwarty.

Jak zapleść chałkę z 6 splotów - tutorial3. Wałeczek piąty z prawej strony podnieść i przenieść nad najbliższym wałeczkiem leżącym z lewej strony.

Jak zapleść chałkę z 6 splotów - tutorialWałeczek który na poprzednim zdjęciu był piąty z prawej strony teraz jest szósty.

chałka; challah; chałeczki; drożdżowe; 4. Teraz zaczynamy liczyć z lewej do prawej strony. Wałeczek drugi z lewej strony podnieść i przenieść nad najbliższym wałeczkiem leżącym z prawej strony.

Jak zapleść chałkę z 6 splotów - tutorialWałeczek który na poprzednim zdjęciu był drugi z lewej strony teraz jest trzeci.

Jak zapleść chałkę z 6 splotów - tutorial5. Czwarty wałeczek z lewej strony podnieść i przenieść nad najbliższym wałeczkiem leżącym z prawej strony.

Jak zapleść chałkę z 6 splotów - tutorialWałeczek który na poprzednim zdjęciu był czwarty z lewej strony teraz jest piąty.

Kolejno powtarzać czynności oznaczone numerem 1. 2. 3. 4. 5.  do samego końca.

Jak zapleść chałkę z 6 splotów - tutorialCzynność 1.

Jak zapleść chałkę z 6 splotów - tutorial

Jak zapleść chałkę z 6 splotów - tutorialCzynność 2.

Jak zapleść chałkę z 6 splotów - tutorial

Jak zapleść chałkę z 6 splotów - tutorialCzynność 3.

Jak zapleść chałkę z 6 splotów - tutorial

Jak zapleść chałkę z 6 splotów - tutorial

Jak zapleść chałkę z 6 splotów - tutorial Czynność 4.

Jak zapleść chałkę z 6 splotów - tutorial

Jak zapleść chałkę z 6 splotów - tutorial

Jak zapleść chałkę z 6 splotów - tutorial Czynność 5.

Jak zapleść chałkę z 6 splotów - tutorial

Jak zapleść chałkę z 6 splotów - tutorial Zlepić mocno końce z obu stron.

Jak zapleść chałkę z 6 splotów - tutorial Podwinąć i schować pod spód.

Jak zapleść chałkę z 6 splotów - tutorial Zaplecioną chałkę odstawić do wyrośnięcia. Posmarować rozbełtanym jajkiem i posypać ulubioną kruszonką.

Jak zapleść chałkę z 6 splotów - tutorial

Jak zapleść chałkę z 6 splotów - tutorialBiżuteria autorstwa Gosi Waniek. Kolekcja własna o której możecie przeczytać tutaj.

Nie zapomnij pochwalić się, wstawiając swoje zdjęcie na Instagram lub Facebook. Abym Cię znalazła oznacz mnie za pomocą wzmianki @smakodzyskany oraz hasztagiem #smakodzyskany. Zapraszam do śledzenia profilu Smak Odzyskany w social mediach:
Instagram
Facebook

5 odpowiedzi do “Jak zapleść chałkę z 6 splotów”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *